KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482024

nr 1548 2024

Maria Heleander

(f. 1942), Sverige

Häst med föl. Signerad. Akvarell, bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

Maria Heleander, svensk målare och grafiker född i Örebro 1942.

Utrop:

500 kr

måndag 19 juni 2023
kl 18:41:20

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Maria Heleander

Läs mer om Maria Heleander