KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482024
nr 1548 2024
Maria Heleander
(f. 1942), Sverige
Häst med föl. Signerad. Akvarell, bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Maria Heleander, svensk målare och grafiker född i Örebro 1942.
Utrop:
500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:41:20
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Maria Heleander
Läs mer om Maria Heleander